Kezdődnek a vízkorlátozások: locsolási tilalmat vezettek be 4 településen, köztük Érden és Törökbálint környékén
Túlterhelődött a budai agglomeráció ivóvízhálózata – erre figyelmeztet Törökbálint Város Önkormányzata és öt másik település vezetése. Az érintett településeken – köztük Érden, Diósdon és Sóskúton – locsolási tilalom lépett életbe június 23-tól, hogy megelőzzék az ellátás akadozását. A hatóságok alternatív megoldásokat is javasolnak a lakóknak. Locsolási tilalom Törökbálint, Érd, Diósd, Tárnok, Sóskút és Pusztazámor lakói mostantól kénytelenek korlátozni a vízhasználatot: június 23. és július 6. között locsolási tilalmat vezettek be, miután a nyári hónapokban a térségi ivóvízhálózat elérte teljesítőképessége határát. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket. […]
Olvass tovább