Nyomokat és az állat bundájából származó szőrcsomókat is találtak.
A nyomok
Medvenyomokra figyeltek fel az esőtől felázott, sáros talajon Miskolc-Lyukóvölgyben, a Magyar tanyán, írta a Boon.
Ezek a LikeNews legfrissebb hírei
- Erre a büntetésre számíthat Majka az ittas vezetés miatt – A celebek különösen nagy kockázatokkal nézhetnek szembe egy ilyen ügyben
- Budapest gyógyfürdőit bünteti az Orbán-kormány, Karácsony Gergely szerint kisstílű és végtelenül káros a kormány Budapest-ellenes politikája
- Milyen büntetésre számíthat Majka az ittas vezetés miatt? – A celebek ezekkel a kockázatokkal nézhetnek szembe egy ilyen ügyben
- Lekapcsolták Majkát a rendőrök, miközben ittasan, az RTL karácsonyi partijáról vezetett hazafelé autójával
- Két kete keresik kétségbeesetten szülei a Ceglédről eltűnt 14 éves lányt, Blanka videóban üzent családjának
Lyukóvölgy
A Miskolchoz tartozó Lyukóvölgyben – egy hat kilométer hosszan elterülő hegygerinc tetején és alján – közel négyezer, jórészt halmozottan hátrányos helyzetű ember él. A településrész valamikor hétvégi házas övezet volt, ma a szegények városrészeként ismert. Sokan úgy ismerik, hogy Lyukóvölgy a mélyszegénységben élők lakhelye és a bűnözés melegágya. Ez persze a medvék szempontjából mellékes.
Jelentették a Bükki Nemzeti Parknak
A miskolci önkormányzat tájékoztatása szerint az egyik kerítésen az állat bundájából származó szőrcsomókat is találtak. Az észlelést azonnal jelentették a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakembereinek.
Fokozott figyelem
Az eset után az önkormányzat arra kérte a polgárőrséget és a Miskolci Önkormányzati Rendészet munkatársait, hogy a területen járőrözve fokozottan hívják fel a környéken élők figyelmét az esetleges veszélyekre.
Nem annyira egyedi eset
Medvelábnyomokat találtak Egerszalók közvetlen közelében. A Bükki Nemzeti Park igazgatóság azt kéri a kutyatulajdonosoktól, hogy csak pórázon sétáltassák a kutyáikat, erről még szeptemberben írt a BudapestKörnyéke.
A Bükki Nemzeti Park tájékoztatott
„Egerszalók közvetlen közelében azonban az elmúlt napokban újabb lakossági bejelentést követően jól felismerhető medve lábnyomokat tudtunk rögzíteni,tehát igazolódott az, hogy medve járt a település határában” – írja közleményében a nemzeti park.
Normafánál is láttak medvét
A 12.kerületi önkormányzat oldalán azt írták még júliusban, hogy medvét láttak a Normafánál. Lakossági bejelentés alapján a szakemberek ellenőrzik a hír valóságtartalmát.
Egyre közelebb jönnek a medvék Budapesthez is
A BudaPestörnyeke.hu néhány nappal ezelőtt számolt be arról, az M3-as autópályához közeli Petőfibánya nevű falunál Heves megyében. A polgármester értesítette a vadászokat, polgárőröket, rendőröket, a medve ugyanis nem játék, emberre támadhat.
Korábban másfél hónapja írtak arról itt a BudaPestkörnyéke.hu hírportálon arról, hogy medvét láttak a fővárostól alig 70 km-re a nógrádi Etesnél.
Kiemelt kép: Illusztráció