Új, környezetbarát díszekkel fényesítik Budapest köztereit advent első vasárnapjától – közölte a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. csütörtökön az MTI-vel.
Eltérő lesz a megszokottól
A társaság közleményében hangsúlyozta, a fák megóvása mellett fontos szempont lesz az energiahatékonyság is. Kiemelték, az idei díszítés látványa eltér a korábban megszokottól, mert a környezetvédelmi szempontokat helyezik előtérbe. A díszítés újrahasznosított műanyag és alumínium, valamint cukornád felhasználásával készült, a karácsonyi díszek most első alkalommal készülnek lebomló és újrahasznosítható anyagokból Budapesten.
Sérüléseket okoztak a fákon
A vállalat kitért arra is, hogy a korábbi években az Andrássy úton és a Városháza parkban fákra tekert fényfüzéreket használtak a karácsonyi hangulat megteremtése, a fényfüzérek fel- és letekerése azonban sérüléseket okozott az amúgy sem túl egészséges fákon, ami rövidítette azok élettartamát.
Organikus anyagokat fognak tartalmazni az új díszek
Ezzel szemben idén az Andrássy út Deák tértől Oktogonig tartó szakaszán 26 fán 60 teljesen organikus anyagokat tartalmazó, kis súlyú dísz található majd, amelyek kímélik a fákat, emellett a Városháza parkban gömbdíszekkel, piros szívekkel és arany harangokkal díszítenek 20 fát.
A két helyszínen az összes dísz beépített teljesítménye 40 százalékkal lesz kevesebb a korábbi években felhasználtnál – közölték.
EZ IS ÉRDEKELHET!
Vigyázat! Sok karácsonyi fényfüzér nem biztonságos
Karácsonyfát idéző díszek
A társaság közleménye alapján az átalakított Vörösmarty téren karácsonyfát idéző díszeket helyeznek el, míg a tér oszlopain a korábbi szalagos gömbdíszek arányosított, kisebb változatát helyezik el.
EZEK A LIKENEWS LEGFRISSEBB HÍREI
- Állkapocs nélküli holttestet találtak Ságváron, a siófoki rendőrök nyomoznak a rejrélyes ügyben
- Borzalom Öcsödön: olyan súlyosan bántalmazta barátnőjét egy férfi, hogy a nő életveszélyes állapotba került, magzata pedig nem élte túl az ütlegeléseket
- „Fiam, gyere haza” – kétségbeesetten keresi családja a 42 éves Andrást, aki egy budapesti kórházból tűnt el, azóta senki nem tud róla semmit
- Elítélte a bíróság azt a tanítónőt, aki mogyorós ostyát adott a köztudottan allergiás kisfiúnak: Máté a szülei autójában, egy benzonkúton halt meg
- Munkagépbe rohant egy személyautó Tordasnál, lezárták az M7-es autópályát, mentőhelikopter a helyszínen
Kiemelt kép: illusztráció