Magyar Péter: a hőség miatt több vasúti és HÉV-vonalon sebességkorlátozást vezetettek be
Szombat 0 órától harmadfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos. Orosz Beatrix a Kormányszóvivői tájékoztatón jelentette be, hogy 38–40 fok is lehet az ország egyes helyein. Az eddigi legintenzívebb és legveszélyesebb hőhullám elé néz az ország, húsz éve nem láttunk ilyet. A hőség miatt már most több vasútvonalon és HÉV-vonalon lassabban járnak a vonatok. Rendkívüli rend lép érvénybe Magyar Péter bejelentette, hogy péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe a kormány felületein, illetve Magyar Péter saját Facebook-oldalán is. Több millió zacskózott víz előállításáról rendelkeztek, szerencsére jelenleg kevés helyen van szükség vízkorlátozásra. Ne ezt a pár napot használják locsolásra és a medencék […]
