Vízkorlátozást rendeltek el négy agglomerációs településen a pesti oldalon, 100 ezeres bírságot kaphatnak a füvet titokban locsolók
Azonnali hatállyal szigorú, elsőfokú vízkorlátozást vezettek be az észak-pesti agglomeráció négy településén a tartós kánikula és az egekbe szökő vízfogyasztás miatt. A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. (DMRV) kezdeményezésére Veresegyház, Erdőkertes, Szada és Őrbottyán területén léptek életbe a drasztikus tiltások, hogy elkerüljék a teljes rendszer összeomlását és a vízhiányt. Mától lép életbe akorlátozás A korlátozások mától, június 27-től, szombattól kezdve léptek életbe, és határozatlan ideig, visszavonásig érvényben maradnak. A vízművek a hétvégi csúcsfogyasztás előtt látta szükségesnek a beavatkozást. A bevezetett I. fokú vízkorlátozás szabályainak megsértése és a tiltott ivóvízhasználat komoly anyagi következményeket von maga után az érintett településeken, így Veresegyházon, Erdőkertesen, […]
