A LikeNews is megírta, hogy meghalt Szőcs Géza, Kossuth-díjas és József Attila-díjas erdélyi magyar költő, politikus. A 67 éves költő, Orbán Viktor miniszterelnök kulturális főtanácsadója koronavírusos volt.
Hetek óta lélegeztetőgépen volt
A LikeNews is beszámolt róla korábban, hogy lélegezetőgépen van egy miniszterelnöki megbízott, ezt ugyanis Gulyás Gergely is megerősítette az október végi kormányinfón. Orbán Viktor miniszterelnök kulturális főtanácsadója októberben került koronavírus-fertőzéssel kórházba. Gulyás Gergely miniszter október 22-ei sajtótájékoztatóján megerősítette, hogy egy korábbi államtitkár, jelenlegi miniszterelnöki megbízott lélegeztetőgépen van. A leírás Szőcs Gézára illett, viszont nevet akkor az egészségügyi adatok védelme miatt nem mondtak. Később kiderült, hogy Szőcs Gézáról van szó.
Csütörtök este érkezett a halálhíre
Szőcs Géza halálhíre csütörtök este érkezett, amit a Magyar PEN Club erősített meg a közösségi oldalán.
Orbán Viktor a Facebook oldalán emlékezett meg
“Minden élet kő egy épületben. Minden élet hang egy tenger által mormolt dalban, sorsokból szőtt óriási szőnyeg, Isten-szőtte óriási dallam.”
Isten Veled, Géza! – írta a miniszterelnök a posztjában.
A Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában is beszélt Szőcs Gézáról
A rádió vendégeként Orbán Viktor megemlékezett a 67 éves korában elhunyt miniszterelnök megbízottról. “Isten nyugosztalja” – mondta Orbán.
Karácsony Gergely is gyászol
Karácsony Gergely is gyászolja a Kossuth-díjas és József Attila-díjas erdélyi magyar költő, politikus, volt kulturális államtitkárt.
„Különös ember, hatalmas költő volt Szőcs Géza. A kortárs erdélyi magyar irodalom egyik legnagyobb alakjától kell fájó búcsút vennünk. Nyugodjon békében!” – írta Budapest főpolgármestere a bejegyzésében.
EZEK A LIKENEWS LEGFRISSEBB HÍREI
- Rubint Réka döbbenetes vallomása: évek óta daganatos betegséggel küzd, a kezelések miatt a haját is elveszítette
- Életmentő fények a Balatonon: Minden, amit a balatoni viharjelzésről tudni kell
- „Bálint bátor lélek volt, aki akkor is lépett, amikor veszélyes volt” – hófehér koporsóban temették el a szolgálat közben elgázolt rendőrt
- Ismeretlen eredetű injekciót kapott, amitől életveszélyes állapotba került az ukrán pénzszállítók vezetője
- Bombát találtak Budán, a Szilágyi Erzséber fasoron, lezárták az érintett útszakaszt
Kiemelt kép: Orbán Viktor